Trudno kochać rzeczywistych ludzi…

970073_608001962610879_705580654_n


Trudno kochać rzeczywistych ludzi, bo nie spełniają naszych oczekiwań. Prawdziwy człowiek nie ma takiego zamiaru. Nie po to żyje, żeby spełniać czyjeś oczekiwania. Ma własne życie do spełnienia. I zawsze, gdy wykona jakiś ruch, który jest ci nie na rękę, albo nie współodczuwa z tobą emocji, twojego jestestwa – sprawy się komplikują. Łatwo myśleć o miłości, dużo trudniej jest kochać.

Łatwo kochać cały świat. Najtrudniej jest pokochać człowieka. Bardzo łatwo kochać Boga czy ludzkość. Prawdziwy problem pojawia się w chwili, gdy spotykasz i poznajesz rzeczywistego człowieka. A poznać go znaczy podjąć wielkie wyzwanie.

On nie ma zamiaru być twoim niewolnikiem. Ani ty -jego. Tu właśnie pojawia się problem. Gdyby jedno z was chciało zostać niewolnikiem, problem by się rozwiązał. Ale on pozostaje, ponieważ nikt nie żyje po to, żeby odgrywać rolę niewolnika, nikt nie jest w stanie stać się niewolnikiem. Każdy jest sobie panem, istota życia polega na wolności. Człowiek jest wolnością.
Pamiętaj więc, że jest to prawdziwy problem. Nie dotyczy on jedynie ciebie, ma związek z samym zjawiskiem nazywanym miłością. Nie rób z tego swojego osobistego problemu, bo utrudnisz sobie życie. W mniejszym lub większym stopniu każdy musi się zmierzyć z tym problemem. Nie spotkałem nigdy człowieka, który nie przeżywał trudnych chwil w miłości.
Bliskie związki zwykle przynoszą jakieś sytuacje konfliktowe i dobrze jest przez nie przejść.

Osho, Odwaga – Radość niebezpiecznego życia

Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress