Miłość powstaje z samotności…

image-3-for-coleen-28-june-2011-gallery-7063132

Kiedy wszedłeś z kimś w głęboki związek, powsta­je wielka potrzeba bycia samemu. Zaczynasz czuć się wyczerpany, zmęczony, znużony – radośnie zmęczony, szczęśliwie zmęczony, ale każde podniecenie wyczerpu­je. Było niezwykle pięknie, ale teraz chciałbyś usunąć się w samotność, żeby znowu zebrać się w sobie, żeby znów się stać przepełnionym, żeby znowu zakorzenić się w swojej własnej istocie. W miłości wszedłeś w drugą istotę, straciłeś kontakt ze sobą. Stałeś się ogłuszony, pijany. Teraz będziesz musiał znowu odnaleźć siebie. Ale kiedy jesteś sam, ponownie rodzi się w tobie potrzeba miłości. Wkrótce jesteś tak przepełniony, że chcesz się podzielić, tak się przelewasz, że chcesz kogoś, w kogo mógłbyś się wlać, dać mu siebie. Miłość powstaje z samotności. Samotność sprawia, że jesteś przepełniony. Miłość przyjmuje twoje dary. Miłość wyczyści cię tak, że znowu możesz się napełnić. Zawsze, kiedy miłość cię wyczyści, pojawia się samotność, żeby cię nakarmić i zintegro­wać. To jest rytm.
Uczul również swoją kobietę, czy swojego mężczy­znę na ten rytm. Ludzi trzeba nauczyć, że nikt nie może kochać przez dwadzieścia cztery godziny na dobę; po­trzebne są okresy odpoczynku. Nikt nie może kochać na żądanie. Miłość jest zjawiskiem spontanicznym: kie­dy się zdarza, zdarza się, a kiedy się nie zdarza, to się nie zdarza. Nic tu nie można zrobić… Jeśli coś RO­BISZ, stwarzasz jakiś pozór, grę.
Prawdziwi kochankowie, inteligentni kochankowie, wzajemnie zwracają uwagę na to zjawisko. Każde z nich rozumie: „Kiedy chcę być sam, to nie oznacza, że cię odrzucam. Tak naprawdę to twoja miłość umożliwiła mi bycie samemu". Jeśli twoja kobieta chce zostać sama na jedną noc, na kilka dni, nie będziesz się czuł zranio­ny. Nie powiesz, że zostałeś odrzucony, że twoja miłość nie została dobrze przyjęta. Uszanujesz jej decyzję, żeby być samą przez kilka dni. W istocie, będziesz szczęśliwy! Twoja miłość była tak wielka, że ona czuje się pusta; te­raz musi odpocząć, żeby się znów napełnić.
To jest inteligencja.


Osho, Inteligencja, Twórcza odpowiedź na nasze czasy

Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress