Idawer

O Idawer

IDAWER

Malarka, pisarka, kulturoznawca, filmoznawca, arte-terapeutka. Absolwentka Wydziału Reklamy w Krakowie oraz Kulturoznawstwa, Filmoznawstwa w Łodzi, Psychoterapii w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, fotografią, poezją, projektowaniem i tworzeniem biżuterii artystycznej, aranżacją i dekoracją wnętrz, zdobieniem mebli i przedmiotów użytkowych. Maluje techniką akrylową, olejną i mieszaną, stosuje techniki własne i collage. W swoim malarstwie bawi się formą,dąży do przełamywania stereotypów i standardów, dyskutuje z utartymi schematami i klasycznymi kanonami, stosuje innowacyjne rozwiązania i nietypowe tworzywa i techniki, inspiruje się twórczością: S. Daliego, F. Kahlo, P. Picassa, W. Kandinskyego, G. Klimta a także C. Moneta, A. Modiglianiego, Z. Beksińskiego, P. Mondriana, nurtem surrealizmu, kubizmu, impresjonizmu i abstrakcjonizmu. Obrazy Idawer są prezentowane i sprzedawane w Polsce i zagranicą.


Ostatnie wystawy: " Rytmy i pasje" – lipiec 2009 Łódź

"Ogrody mojej wyobraźni" – wrzesień 2009 Łódź

"Rytmy Flamenco" październik 2009 Łódź

 

Wystawa"RYTMY I PASJE" lipiec 2009

Wystawa malarstwa abstrakcyjnego inspirowanych swoistym, konsekwentnym i nieodstępnie towarzyszącym człowiekowi rytmem natury i pasją życia, królującą nawet w otaczającym nas dzisiejszym industrialnym świecie.
RYTMY I PASJE to cykl obrazów, który powstał w 2009 roku, wykonanych w technice akryl i collage; prezentujących spektrum nowoczesnych koncepcji i rozwiązań we współczesnym malarstwie abstrakcyjnym; od surowych geometrycznych form graficznych do spontanicznej ekspresji koloru.

Wystawa"OGRODY MOJEJ WYOBROAŹNI" wrzesień 2009

Wystawa malarstwa abstrakcyjnego i biżuterii artystycznej, inspirowanych niepowtarzalnym pięknem i konsekwentnym rytmem natury uchwyconym w przemijaniu pór roku. "Ogrody mojej wyobraźni" to cykl obrazów, który powstał w latach 2008-09, wykonanych w technice olej, akryl i collage, prezentujących malownicze, bajkowe pejzaże i fantazyjne ogrody, które są wyrazem swobodnej ekspresji i wyobraźni autorki, spontaniczną grą kolorów i form.

Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress