Gdy budzi się teraz?.i ważne staje się nieważne… (fragment: część 3)

kNzQ2NjA5MTUsNDg5ODQ_3b_big

gdy budzi się teraz….i ważne staje się nieważne…(fragment: część 3)

Kim była? Jak przez mgłę pamiętała skrawki swojego imienia. Literki rozbiegły się w jej niepamięci, pochowały się po katach skupionego zazwyczaj umysłu i zamilkły, jak zaklęte, nie odpowiadając na jej przypominające wołanie. Nie pamiętała imienia, które do tej pory było jej wizytówką dla świata, identyfikatorem, przez który jej tożsamość była postrzegana przez innych.
Postrzegana…? przez kogo ma być tu postrzegana? Kto zauważy dźwięczność i osobliwość jej imienia? Komu mogłaby się teraz przedstawić ciągiem poskładanych liter w niezbyt długie imię – Nina? No może tylko wiatr posłuchałby jej imienia, by zaraz potem poszarpać je i rozdrobnić o fale morza. Może… posłuchałby nieokiełznane morze…
Słońce ogrzewało swoim ciepłem i suszyło mokry, szorstki, szary piach i nie pytając go o zgodę zamieniało w miałki, drobny, biały piasek. Biały piasek był znacznie przyjaźniejszy i nie stawiał już takiego oporu jej wyczerpanym stopom, jak ten ciężki i mokry żwir. Łatwiej zatem było jej wprawić swoje nogi w powolny, raczej jeszcze niekontrolowany ruch. Jej kroki odmierzały lekko wilgotne, wgłębione ślady na piasku. Wydawać się mogło, ze to ślady wyznaczyły kierunek jej kroków, a nie kroki pozostawiały ślady w określonym kierunku. Ale to już ją nie dziwiło… wszystko było i tak inne, świeże i na nowo urządzone. Na zewnątrz wszystko wydawało się funkcjonować według logicznie określonych prawideł, tylko w jej wnętrzu zdawało się poplątane, zagmatwane i nielogiczne.
Rozejrzała się wokół. Szukała wyjścia. Towarzyszyła jej czysta, niczym niezakłócona przestrzeń natury. Wokół tylko piach i woda i niebo, odwiedzane czasem znienacka przez flirtujący z nimi wiatr.
Tak właśnie miała wglądać jej obecność w teraz…?

fragment: gdy budzi się teraz…, autor Weronika Wer Idawer

Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress