Czy dbasz o swoje ciało? Czy szanujesz swoje zdrowie?

czy dbasz o swoje cialo

Czy szanujesz swoje ciało? Czy doceniasz, to co dała ci natura? Czy słuchasz i współpracujesz ze swoim ciałem? Na ile dbasz o swoje ciało? Czy dobrze karmisz i odżywiasz swoje ciało? Czy dajesz odpoczynek i czas na regeneracje swojemu ciału? 

Większość ludzi nie zastanawia się nad swoim ciałem i nie ma z nim kontaktu. Człowiek uważa, że ciało i zdrowie mu się należy, zazwyczaj nieodpowiednio je eksploatuje lub w ogóle nie dba o swoje ciało, traktuje je jako coś oczywistego, potrzebnego do obsługi swoich potrzeb, nie zagłębiając się w jego tajniki i mechanizmy działania. Człowiek zwraca uwagę na swoje ciało i zdrowie, dopiero kiedy coś zaczyna w nim szwankować… 
A ludzkie ciało, to istny cud natury!

Weronika Wer

Najważniejsze jest to, by zrozumieć, że ciało jest zawsze gotowe cię wysłuchać – ale ty nigdy z nim nie rozmawiałeś, nigdy nie próbowałeś nawiązać kontaktu. Jesteś w nim, używasz go, ale nigdy mu nie podziękowałeś. A ono służy ci tak inteligentnie, jak tylko potrafi.

Natura wie, że jest mądrzejsza od ciebie, bo najważniejsze procesy życiowe zostały powierzone nie tobie, ale ciału. Na przykład oddychanie albo bicie serca, albo krążenie krwi, albo trawienie pokarmu nie zostały powierzone tobie, bo gdyby tak było, już dawno narobiłbyś sobie kłopotów.

Gdyby dano ci kontrolę nad oddychaniem, już dawno byś nie żył, bo w każdej chwili mógłbyś się zapomnieć. Walcząc z kimś, mógłbyś zapomnieć o oddychaniu. W czasie snu mógłbyś zapomnieć o skurczach serca. Jakże byłbyś w stanie o tym pamiętać? A czy masz pojęcie, jak ciężką pracę wykonuje twój system trawienny? Ty po prostu przełykasz różne pokarmy i myślisz, że stanowi to źródło przyjemności, ale samo przełykanie nie wydaje się niczym niezwykłym.

Cały układ trawienny dokonuje cudów. Naukowcy mówią, że gdybyśmy mieli odtworzyć wszystko to, co robi nasz niepozorny system trawienny, każdy człowiek potrzebowałby wielkiej fabryki, aby zamieniać pożywienie w krew, sortować pierwiastki, wysyłać je w odpowiednie miejsca. Określonych pierwiastków potrzeba w mózgu, muszą więc być tam zaraz dostarczone z krwią. Inne są potrzebne w innym miejscu, np. w oku. Jeszcze inne są potrzebne w jeszcze innym miejscu – w uchu, w kościach, w skórze. Ciało radzi sobie świetnie przez siedemdziesiąt, osiemdziesiąt, dziewięćdziesiąt lat – a ty nie widzisz, jak jest mądre!

Osho, Równowaga ciała i umysłu

Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress