Bądź jak dziecko!

 487853_1384402063224_CS_big

 

Rodzimy się znaturalną zdolnością do bezwarunkowej miłości i spontanicznej radości,  do życia tu i teraz i do cieszenia się życiem… a potem dorastamy … i zapominamy o tym ….  ale każdy ma w sobie wewnętrzne dziecko, które chce się cieszyć, bawić, tworzyć, żyć.

Kochać bez ograniczeń.

Zatem pozwół siobie na radość życia, bądź jak, to dziecko otwarte na świat i innych, pełne miłości i szczęścia. Znów bądź tym dzieckiem, którym byłeś, a o którym zapomniałeś. Dopuść do życia, to dziecko, które masz w sobie !

Weronika Wer

 

Kiedy człowiek się rodzi, jego ciało emocjonalne i umysł są zdrowe. Pierwsze rany pojawiają się w wieku trzech – czterech lat i wkrótce zostają zakażone emocjonalną trucizną. Obserwując zachowanie dzieci młodszych, dwu – trzy letnich, zobaczymy że przez cały czas się bawią, przez cały czas się śmieją. Ich wyobraźnia jest wszechpotężna, a sposób, w jaki śnią, jest poznawczą przygodą.

Kiedy coś jest nie tak, reagują i bronią się, ale za moment ich uwaga znów skupia się na tym, co robią, na zabawia, na poznaniu, na radości. Żyją bierzącą chwilą, tu i teraz. Nie wstydzą się przeszłości, nie martwią się o przyszłość. Małe dzieci wyrażają to co czują i nie bawią się w miłość. Najszczęśliwsze momenty są w naszym życiu wtedy, gdy bawimy się jak dzieci, kiedy śpiewamy i tańczymy, kiedy odkrywamy coś nowego, tworzymy po prostu dla zabawy. Wspaniale jest zachowywać się jak dziecko. Jak dzieci jesteśmy niewinni i wyrażenie miłości jest czymś naturalnym. Więc co się z nami stało ? Co się stało z całym światem ?

Ruiz Don Miguel " Ścieżka miłości "

 

Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress